Narodowe Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień dla każdego Polaka. Powód do zadumy, okazania naszym przodkom wdzięczności i szacunku oraz kształtowania patriotycznej postawy. Z tej okazji wolontariusze wykonali biało-czerwone kotyliony, wyrażające dumę i radość dla całej społeczności szkolnej - w sumie 360 sztuk. W szkole zrobiło się biało i czerwono, co tylko potwierdza, że jesteśmy prawdziwymi patriotami.
Obchody Święta Niepodległości
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Z tej okazji biblioteka i świetlica szkolna zapraszają uczniów klas I - III na konkurs plastyczny pt: „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ". Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej. Praca konkursowa powinna spełniać następujące warunki: - praca estetyczna, pomysłowa i oryginalna - technika dowolna - praca musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa)
Termin wykonania pracy konkursowej: 21.11.2022r. Na prace plastyczne czekamy w bibliotece i świetlicy. ZAPRASZAMY! MISIE CZEKAJĄ NA SWOJE PORTRETY.
Zmiany w planie lekcji.
W zakładce plan lekcji został umieszczyny plan obowiązujący od 14.11.2022
Klasy 8a,8b i 7 na spektaklu pt. „Kolumbowie”
Młodzież obejrzała patriotyczny spektakl, który ukazywał beztroskie przedwojenne losy Pokolenia Kolumbów i potem ich trudne wojenne wybory, których przedstawiciele pokolenia, zwanego również tragicznym , musieli dokonywać podczas II wojny światowej. Przedstawienie pomoże naszym starszym uczniom zrozumieć fakty z życia bohaterów „Kamieni na szaniec”. Nie zabrakło wzruszenia i zadumy.
Współpraca z Publiczną Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy
Kolejne wyzwanie, które podjęliśmy wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy za nami. Tym razem klasy II A, II B i III A wzięły „pod lupę” cenne myśli Janusza Korczaka o szkole, nauce i wychowaniu - wszystko z myślą o dobru dzieci. Uczniowie obu szkół przygotowali idee Janusza Korczaka w formie rozsypanki wyrazowej. Aby zabawa była ciekawsza i bardziej atrakcyjna nastąpiła wymiana. My dostaliśmy złote myśli Korczaka rozłożone na czynniki pierwsze i pomieszane ze sobą . Sami również przekazaliśmy naszym rówieśnikom jego idee przygotowane przez nas w takiej samej formie. Zadaniem dzieci było ułożyć z rozsypanek wyrazowych myśli głoszonych przez Janusza Korczaka, z których nasza społeczność szkolna jest bardzo dumna i stara się je godnie powielać. Dzieci pracowały w grupach i wspólnie zastanawiały się nad ich znaczeniem oraz przesłaniem, które z nich płynie. Wywiązała się ciekawa dyskusja, a postać naszego patrona stała sie dzieciom jeszcze bardziej bliższa. Rezultaty „korczakowskiej” współpracy zostały uwiecznione na zdjęciach.
21
Postacie z bajek, smoki, pszczoła, groch i fasola.....
Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły świętowali dzisiaj Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów . Uczniowie przebrali się za przeróżne bajkowe postacie . Główną atrakcją była fotobudka przedstawiającą uwielbianą przez wszystkich pszczółkę Maję, która przygotowała jedna z mam. Nasze dzieci brały również udział w konkursach prowadzonych przez uczniów z klasy 5b. Były to bajkowe zagadki, eksperci od Smerfów, rozdzielanie grochu od fasoli na czas. Rywalizacja, emocje i zabawa były ogromne!!! zdjęcia dzięki sprzętowi z
4
Wyjazd do teatru klas I - III
4 listopada uczniowie z klas I-III pojechali na przedstawienie teatralne pt.” Dorotka po drugiej stronie tęczy” do „Adrii” w Bydgoszczy. Przedstawienie zawierało przesłanie proekologiczne. Jak to w bajkach często bywa zło zostało pokonane, a dobro zwyciężyło. Zła czarownica, która zaśmiecała las pękła ze śmiechu i las został czysty. Widowisko bardzo się wszystkim podobało. Warto było przyjechać!
Piernikowa przygoda w Toruniu
Dnia 4 listopada uczniowie klas 4 i 5 brali udział w wycieczce do Torunia. Główną atrakcją była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, w którym uczniowie przenieśli się do XV wieku, gdzie pod okiem Mistrza oraz Wiedźmy Korzennej poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem tych słynnych ciastek. Każdy sam przygotował piernik, który po wypieczeniu zabrał do domu. Prowadzący warsztaty używali średniowiecznego języka, w dowcipny sposób opowiadając
o historii i kulturze dawnego Torunia. Poza tym uczestniczy wycieczki mieli okazję zobaczyć m.in. oryginalne maszyny z początku XX wieku służące do wypieku pierników. Po wizycie w muzeum nadszedł czas na wspólny posiłek w McDonald’s. Pobyt w grodzie Kopernika zakończył spacer uliczkami miasta, podziwianie zabytkowych kamienic oraz legenda o Flisaku. Opiekunami wycieczki byli: p. Małgorzata Grabowska, p. Monika Kraskowska oraz p. Maciej Różycki, dzięki któremu podróż autokarem upłynęła śpiewająco.
Przypominamy o konkursie Misja Wolna Polska – ogólnopolski konkurs na projekt muralu
Zachęcamy uczniów klas VI-VIII do udziału w konkursie na projekt graficzny muralu na temat władz RP na uchodźstwie. Technika pracy jest dowolna. Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada br.
Prace konkursowe możecie wysyłać na adres: mduralek@interia.pl lub dostarczyć do p. Magdaleny Durałek.
- do pobrania: Regulamin_konkursu_MisjaWolnaPolska.pdf
- więcej informacji: www.misjawolnapolska.pl
Przypominamy o konkursie w Projekcie „Rok Romantyzmu Polskiego na Kujawach i Pomorzu”
Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym dla uczczenia ustanowionego przez Sejm RP Roku Romantyzmu Polskiego. W ramach projektu został przygotowany konkurs plastyczny dla uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego dla klas VII–VIII szkół podstawowych.
Termin oddawania prac: do 15 listopada 2022 r. do p.Magdy Durałek (nauczyciela plastyki)
- Uczetnicy konkursu są zobowiązani do wykonania pracy plastycznej na temat „Nad wodą wielką i czystą…”. Ilustracja do wybranego utworu polskiego romantyka, w którym pojawia się motyw wody.
- Prace zgłoszone do konkursu powinny być wyłącznie w płaskiej formie plastycznej, czyli wykonane na papierze takim jak: brystol, blok rysunkowy, blok akwarelowy itp.
- Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, linoryt, farby akrylowe, akwarela, collage, tempera, pastelesuche, pastele olejne).
- Format prac nie powinien przekraczać wymiarów 50 cm x 35 cm.15.3. Tematyka prac powinna być ściśle związana z tematyką konkursu.
- Zalacznik_nr_1a_(uczen)_-_oswiadczenie_o_wyrazaniu_zgody_na_udzial_i_przetwarzanie_danych_osobow.pdf
- Zalacznik_nr_2_Informacja_w_zwiazku_z_przetwarzaniem_danych.pdf
- Zalacznik_nr_3a_(uczen)_-_formularz_danych_osobowych.pdf
DZIĘKUJEMY NASZYM UCZNIOM
Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło w szkole zbiórkę żołędzi. Uczniowie naszej szkoły sumiennie zaangażowali się w akcję i przynosili jesienne dary, które zostały przekazane do bydgoskiego zoo. 31 października dostarczyliśmy zwierzętom ostatnią turę przysmaków. Razem zebraliśmy 12 dużych worków żołędzi. Wspólnie zadbaliśmy, by sarny, jelenie, dziki i wiewiórki miały zapewnione pożywienie w okresie zimowym. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do akcji należą się podziękowania i brawa!
Drodzy Rodzice
Zapraszamy na kolejne spotkania dla rodziców
Lekcja szacunku i zadumy ....
W ramach akcji "Szkoła Pamięta" uczniowie klasy VIIa z wychowawcą i nauczycielem biblioteki odwiedzili miejsca pamięci na Cmentarzu Parafialnym w Żołędowie. Na grobach żołnierzy zapalili znicze i złożyli kwiaty.
Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji byli poruszeni obecnością w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest cmentarz. Zapalaniu zniczy towarzyszyła refleksja i zaduma.
Prelekcja i drzwi otwarte
3.11.2022 w godzinach 17.00-17.30 odbędzie się spotkanie na temat narkotyków i uzależnień wśród dzieci. Warsztaty z wykorzystaniem walizki edukacyjnej przeprowadzą Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Spotkanie ma na celu poszerzyć wiedzę rodziców, aby uchronić swoje dzieci przed stosowaniem niebezpiecznych substancji.
Po spotkaniu, w godzinach 17.30-19.00 odbędą się Drzwi Otwarte dla rodziców.
Serdecznie zapraszamy.
31.10. 2022 dzień wolny od zajęć dydaktycznych
31.10. 2022 poniedziałek jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przypominamy, że pozostałe dni wolne to 2,4,5 maja oraz 9 czerwca 2023 roku.
Wycieczka z programu Poznaj Polskę
Wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę - Gdańsk i Gdynia. Uczniowie klas V-VI zwiedzali Stare Miasto w Gdańsku oraz korzystali z atrakcji Centrum Eksperyment w Gdyni. Organizacja wycieczek z programu Poznaj Polskę jest częścią Polskiego Ładu i odbywa się przy współfinasowaniu ze środków MInisterstwa Edukacji i Nauki w kwocie 5000zł.
28
Pasowanie na uczniów 2022
45 uczniów klas pierwszych złożyło przysięgę, przyjęło pasowanie i potwierdziło znajomość obowiązków ucznia. Witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żołędowie.
11
Potrzebna pomoc
Mamie jednemu z uczniów naszej szkoły spłonął gabinet, który był miejscem pracy. Zachęcamy do wspracia na zrzutce - link tutaj
KONKURS BIBLIOTEKI
„Jeż w wielkim mieście ”
Zima, to ciężki czas dla jeży nie tylko w wielkim mieście, ale również w mniejszych miejscowościach. Dlatego dołączamy do kampanii edukacyjno-społecznej „Jeż w wielkim mieście ”, by wspomóc jeże w tym trudnym dla nich okresie.
Na czym polega akcja i międzyklasowa rywalizacja w jednym ?
1. Znajdź bezpieczny zakątek w lesie, parku lub ogrodzie i zbuduj schronienie - wystarczy zagrabić liście i usypać z nich kopczyk.
2. Zrób wyraźnie selfie ze swoim kopczykiem i prześlij je na następujący adres : wolontariat.zol@gmail.com Klasa, która usypie najwięcej kopczyków zostanie nagrodzona.
Uwaga! Warto usypać jak najwięcej kopczyków, jednak każdy uczeń może przesłać zdjęcie tylko z jednym kopczykiem, który będzie wliczał się do międzyklasowej zabawy. Dajcie szansę jeżom na przezimowanie! Im więcej kopczyków, tym większa szansa dla jeży! Na zdjęcia czekamy do 25 listopada.
Archiwum Aktualności