• Gala podsumowująca trzecią edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”

• W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu odbyła się uroczysta gala podsumowująca drugą edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”. Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów matematycznych, integracja środowisk szkolnych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów klas młodszych. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły oraz szkół z okolicznych miejscowości tj. SP. w Osielsku, Wudzynie, Kotomierzu, Dobrczu, Borównie. W gronie finalistów znaleźli się nasi uczniowie- Mateusz Jach i Antoni Szymański, którzy rozwiązali test na poziomie minimum 65 % i otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy naszym finalistom!

• Konkurs klas III

• Uczniowie klas trzecich rywalizowali o miano Mistrza Wiedzy o Australii. Oto oni:

Natalia Kijak

Adam Swobodziński

Maksymilian Tacij

Nina Leszczyńska

Zuzanna Kuczewska

Maciej Wardziński

Maria Fijałkowska

Laura Leszczyńska

Zuzanna Juszczakk

• Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym

• 19 uczniów  naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Janusz Korczak - patron mojej szkoły". Dziękujemy za piękne prace i czekamy na wyniki konkursu.

Konkurs został zainicjowany z okazji zbliżającej się uroczystości 60-lecia Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu. Prace konkursowe wezmą udział w wystawie zorganizowanej przez  Ośrodek oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Toruniu.

• Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim

• Pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie recytatorskim „Poezja Czesława Miłosza” zorganizowanym pod patronatem Wójta Gminy Osielsko przez SP im. Jana Pawła II w Maksymilianowie. Wszyscy opanowali trudną poezję naszego Noblisty i zaprezentowali wspaniałą interpretację jego poezji. Jednak dwoje z nich zostało nagrodzonych.

II miejsce zajęła Nina Klawczyńska z kl. 5a zaś wyróżnienie Franciszek  Eckardt  z kl.6a. Dziękuję wszystkim uczestnikom a zwycięzcom gratuluję.

• Egzaminy na kartę rowerową 🚵

• Uczniowie klas 4a i 4b przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po zmaganiach z testami teoretycznymi przyszedł czas na egzamin praktyczny i pokazanie umiejętności jazdy na rowerze.

Gratulujemy wytrwałości i zdanego egzaminu na pierwsze prawo jazdy  👏

• OBIADY - MAJ

• Odpłatność za obiady w maju wynosi 15×5,50zl =82,50 zł.

Wpłaty  na konto: BS Oddział Osielsko  (do 10 każdego miesiąca05 8142 0007 0308 1161 2000 0003

• Sukces naszych uczennic w konkursie czytelniczym

• Trzy zespoły z naszej szkoły przeszły do finału konkursu czytelniczego Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”, w którym udział wzięli uczniowie z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, w sumie 182 zespoły. Do finału weszło tylko 41 dwuosobowych drużyn, w tym trzy z naszej szkoły:                        1. Karina Nowińska i Natasz Eckardt z kl. 6a

2. Lena Pater i Maria Wachucik z kl. 8a

3. Eliza Jurkowska i Emilia Kosecka z kl. 7a

Dwa pierwsze zespoły uzyskały dwa razy po 100% poprawnych odpowiedzi. Awans zapewniało uzyskanie dwa razy po 80%. W części finałowej należało przygotować infografikę, jedną z obydwu utworów ( „Tomek na Czarnym Lądzie”  i „Tomek na wojennej ścieżce”). Prace już zostały przekazane do organizatorów. Czekamy na wyniki.

Dziewczynom, naszym czytelniczkom serdecznie gratuluję.

• Święto Flagi

• O tym, że 2 maja to Święto Flagi nie musimy naszym uczniom przypominać.  Wiedzą o tym doskonale. Nie ważne czy w kraju czy za granicą, w domu czy na wczasach. A czy wy też wywiesiliście już biało - czerwoną flagę?

• Jest sukces !!!

• Michalina Paliwoda - uczennica klasy 8a uzyskała tytuł Finalisty w finale Olimpiady Cambridge Challenge 2024 z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wielkie gratulacje!

Zakwalifikowanie się do ścisłego finału konkursu z języka angielskiego organizowanego przez IX LO w Bydgoszczy to kolejny ogromny sukces w wykonaniu naszej uczennicy Michaliny Paliwoda.

• Szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla klas 4-8.

• Celami Konkursu jest przybliżenie życiorysu i głównych elementów nauczania Karola Wojtyły - Jana Pawła II.
            • Zakres tematyczny Konkursu: biografia Karola Wojtyły/Jana Pawła II i najważniejsze elementy jego działalności.
            • Zapisy u nauczyciela religii Agnieszki Winkowskiej do 26.04.2024.
            • Termin konkursu 21.05.2024.
            •  Forma pisemna - test.
        • Dni wolne

• Plan na najbliższy tydzień - 29.30 kwietnia i 2 maja  dni wolne od zajęć dydaktycznych. 1 maja i 3 maja święta państwowe ustawowo wolne od pracy. Do szkoły wracamy w poniedziałek  6 maja.